Олег Дунда закликав підтримати культуру
Здавалось би війна, а ми про культуру. "Питання не на часі", - можливо скажете ви. Судячи з обсягів фінансування, так воно і виглядає... "Остаточний принцип" - у кращому випадку... Що маємо? Засилля розважальних шоу (хоча вони теж потрібні), різноманітних політ- ток- шоу, інформаційний простір, в якому легко загубитись... Чи варто змінити це?
Знаково те, що одна з перших пресконференцій, яка відбулась в Укрінформі в цьому році, присвячена як раз темі необхідності повернення державного замовлення у сферу медіа та мистецтва.
На наше прохання Олег Дунда, народний депутат України, один із учасників цієї пресконференції, поділився своїми думками щодо теперішнього стану національного інформаційного поля, основної ідеї створення Державного інформаційного концерну телебачення і радіомовлення України, та пояснив, чому зволікати і далі в цьому питанні є неприйнятним.
Друзі! Запрошуємо вас переглянути інтерв'ю з народним депутатом України і висловити свої пропозиції, коментарі, зауваження.
Нагадаємо. Під час пресконференції, що відбулась 14 січня в Укрінформі, народний депутат України Олег Дунда спільно з диригентом Національної опери України, головним диригентом і художнім керівником оркестру "Київ-Класік", народним артистом України, артистом ЮНЕСКО в ім’я миру Германом Макаренком та ректором Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, кандидатом мистецтвознавства, професором Олександром Цугоркою презентували законопроект "Про Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення України" (№ 6430).
На своїй сторінці у ФБ Олег Дунда зазначив: "Сьогодні в УКРІНФОРМ провели презентацію законопроекту «Про Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення України» (№ 6430). Дійшли спільного висновку щодо необхідність повернення державного замовлення у сферу медіа та мистецтва. При цьому, зауважу, фінансування цього напряму з боку держави має бути на рівні Міноборони. Сучасні війни - це війни в інформаційному просторі. Ведуться вони в нашій країні вже довгий час і захищати наших громадян, а головне: виховувати національну ідентичність і гордість, що ми - українця, ми маємо через культуру, мистецтво та медіа. Скептикам хочу нагадати дуже знакову нараду у британського прем'єра Вінстона Черчилля під час Другої Світової війни, на якій від нього вимагали урізати витрати на культуру. Він відповів: "А за що ми тоді воюємо?».
Дякуємо галереї "Тадзіо" за гостинність.