Децентралізація та регіональний розвиток - першочергові завдання уряду

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів і правоохоронних органів окреслив першочергові завдання в галузі децентралізації та регіональної політики.

«Невідкладне завершення процесу децентралізації, зокрема внесення змін до Конституції України, - передача реальної влади, фінансів і ресурсів на місця, завершення секторальної децентралізації, наближення послуг до кожного мешканця громади, забезпечення їх якості», - підкреслив Володимир Зеленський.
Також Президент наголосив на необхідності визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою, закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці, завершити об'єднання територіальних громад.

«Реформувати місцеві органи виконавчої влади, які, серед іншого, будуть контролювати законність рішень новостворених органів місцевого самоврядування. Провести місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі », - зазначив він.

На думку президента, термін виконання цих завдань - 2019-2020 роки.

Глава держави також доручив затвердити нову державну стратегію регіонального розвитку на наступні 6 років (2021-2027-й).

Крім того, до кінця 2019 року має бути забезпечено ефективне використання коштів Державного фонду регіонального розвитку та інших бюджетних програм розвитку регіонів, а також підвищення здатності Агентства регіонального розвитку.

Також Володимир Зеленський доручив до 1 грудня 2019 року розробити інформаційну кампанію для роз'яснення реформи житлово-комунального господарства.

Президент визначив відповідальних за виконання кожного зі згаданих завдань.