Як під час мобілізації потрапив за кордон голова Київміськбуду Ігор Кушнір?

Відрізняє їх від тих бідолах, яких упіймали повзущими на пузі в лісі, кілька факторів — за кордон вони виїхали не в контейнерах для сміття, а у своїх комфортабельних та недешевих машинах. І з документами у них все гаразд — якщо де і існує ВІП-канал для поповнення закордонних батальйонів «Монако» та «Відень», то він явно недалеко від Банкової. Бо як пояснити ту кількість вищих чиновників та скарбників, які зараз роз'їжджають Європою, шокуючи місцевих жителів своїми дорогими звичками та елітними машинами? Не через Тису вони в гумових човнах пливли, погодьтеся.

ЗМІ випустили чергове розслідування під назвою «БАТАЛЬЙОН „БАЧЕННЯ“ 2», в якому показано чергову порцію українських ВІПів у столиці Австрії. Взагалі, настав час перейменовувати ці «батальйони» або в Експедиційний корпус, або в Іноземний легіон. Але це, звісно, ​​гумор, хай і гіркий. Перейдемо до персон.

Точніше – до конкретної персони. Це — голова правління Київміськбуду Ігор Кушнір, якого помітили гуляючим Віднем біля готелю «Хайят» разом зі своєю коханою.

Пан Кушнір рядовим бійцем «батальйону Відень» ніяк не назвеш — голова правління — президент компанії Київміськбуд, віце-президент Будівельної палати України, член ради директорів Конфедерації будівельників України, у 2010-2012 роках (за Януковича) — заступник міністра оборони України. І це лише частина титулів. До речі, після звільнення з Міноборони у 2012 році до крісла голови ПАТ ХК «Київміськбуд» Кушнір потрапив завдяки сприянню глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна та керівника Держуправління справами Андрія Кравця. Це цікаво у світлі того факту, що більшість українських «біженців», які окупували Відень та Монако, наближені до Януковича чи проросійської ОПЗЖ.

Ігореві Миколайовичу — 51 рік, тобто цілком собі призовний вік, та й особливих болячок за ним не помічено. Та й ще влітку він був в Україні, тож втік не заздалегідь, а виїхав у розпал заборони на перетин кордону чоловіками призовного віку. Як бачите, перед законом у нас усі рівні, але деякі рівніші. Ні, ми не сумніваємося, що формально він залишив Батьківщину цілком законно. Але щодо рівності у нас обґрунтовані сумніви.

Тому що у біографії Ігоря Кушніра були прецеденти. Коли замість нар він виявлявся абсолютно чистим перед законом. Що характерно — він пережив і Януковича, і Порошенка, і непогано влаштувався за Зеленського. Київміськбуд — дуже непогане місце для поповнення власного бюджету. Ще кілька років тому скандал викликало порівняння зарплати Кушніра, що становить близько двох тисяч доларів в еквіваленті, та його володінь, що складаються з елітного парку автомобілів та вельми чималої кількості елітних квадратних метрів. На додачу до цього Ігор Миколайович задекларував кілька мільйонів доларів готівки. Але нічого, на всі запитання він відповідав жартом, а правоохоронці слухняно посміхалися у відповідь.

Нерухомістю, як і транспортними засобами, як запевняє сам чиновник, не володіє. А ось дружина-домогосподарка і діти-студенти Кушніра за відсутності будь-яких доходів мають розкішну нерухомість і солідний автопарк.

У власності дружини Кушніра знаходиться квартира в елітному житловому комплексі «Французький квартал» площею 161 квадратний метр та два паркомісця. Загальна вартість нерухомості подружжя чиновника складає майже 160 тисяч доларів. Причому придбано квартиру було у червні 2017 року, на момент перебування Ігоря Кушніра на посаді. До речі, Оксана Кушнір є громадянкою Кіпру, а фірма Klodius Investments Limited, бенефіціаром якої вона є, перебуває під санкціями РНБО.

Син і дочка президента «Київміськбуду» володіють квартирою в ЖК «Зарічний» майже 200 квадратних метрів за 309 000 доларів та ще двома апартаментами в ЖК «PecherSKY» на загальну суму в 590 тисяч доларів, до яких слід додати ще два паркомісця.


Загальна вартість нерухомості родини Ігоря Кушніра у Києві становить близько 1,1 мільйона доларів. Усі квартири було придбано саме за місцем роботи глави сім'ї — у Київміськбуді.

У своїх деклараціях Кушнір також не вказав жодного автомобіля, вражаючий автопарк, знову-таки, записаний на дружину та дітей президента холдингу.

У їхній власності знаходяться Mercedes E250 Cabriolet (2016 року), Range Rover (2008 року), Mercedes E250 CDI (2014) та Mercedes E220, придбаний у 2017 році. Крім того, з 2013 по 2017 син Кушніра пересувався на мотоциклі Harley Davidson. За даними Центру журналістських розслідувань загальна вартість автопарку становить приблизно $452 000. І тут не зайвим буде знати, що за все життя офіційний задекларований заробіток Кушніра Ігоря Миколайовича становив 127 тисяч доларів, що в три з половиною рази менше за прайс лише автомобільного парку.

Одразу після призначення на пост президента Київміськбуду Кушнір почав і активно мандрувати. З 2012 року він та його родина щорічно виїжджали за кордон у середньому 12 разів. Маршрути різноманітні: Німеччина, США, Великобританія, Австрія, Франція, Сейшельські острови. За кордоном у Кушніра теж є нерухомість. У місті Сан-Дієго, штат Каліфорнія, чиновник став власником розкішного будинку на 800 квадратних метрів в елітному районі Ла-Хойя за 11 мільйонів доларів США.

Всі ці покупки були здійснені саме в момент перебування чиновника на посаді, коли ні його дружина, ні діти не отримували офіційних доходів. Щодо освіти дітей, то старший син чиновника навчається у столичному Інституті міжнародних відносин. А ось дочка навчається в Англії — у Вестмінстерському університеті, один рік навчання в якому коштує близько 60 000 доларів.

За даними, наданими міністру внутрішніх справ, Кушнір нібито привласнював державні кошти шляхом завищення цін на земельні ділянки, які купували Київміськбуд або через заниження вартості приміщень, виставлялися компанією на продаж, від чого керівник компанії міг отримувати незаконні «дивіденди». Загалом у результаті такої незаконної могло бути привласнено понад мільярд гривень.

Також, згідно з опублікованими даними, керівництво компанії могло займатися скуповуванням нерухомості та землі за заниженими цінами або ж просто банкрутувати свої дочірні компанії, щоб отримати у власність земельні ділянки, де потім зводилося житло.

Таким «вигідним» для Київміськбуду проектом за часів керівництва Кушніра стала інвестиція у добудову офісно-житлового центру Mirax Plaza, який належав російському олігарху Сергію Полонському, відомому забудовнику. Зокрема, компанія Полонського Mirax займалася відомостями знаменитого "Москва City" у столиці РФ.

Однак це ще не все. На початку літа 2014 року до СБУ було направлено депутатський запит про діяльність Ігоря Кушніра як президента Київміськбуду. У цьому запиті нардеп Михайло Апостол докладно виклав усі основні схеми збагачення голови найбільшої будівельної компанії країни. Кушнір потрапив до Єдиного реєстру досудових розслідувань. В цей час Кушнір якраз придбав шикарний особняк у США і зник.

Була ще одна цікава історія, так само зам'ята, як і попередня. Ще на початку конфлікту на Донбасі СБУ перехопила цікаву розмову щодо фінансування організацій в ОРДЛО через «Кристалбанк». Одним із фігурантів був тодішній нардеп Романюк. Переказ грошей здійснювався нібито через нього, за винагороду в 5%. Але для того, щоб на трансакцію погодилися представники бойовиків, гарантом виступив Ігор Кушнір.

Може, це й неправда, але цю інформацію щось підозріло швидко зачистили, а саму історію — зам'яли, як і попередню, з явною невідповідністю доходів та витрат голови Київміськбуду.

Ось така історія. До речі, на всі питання щодо свого добробуту Ігор Кушнір завжди відповідав, що «нажив їх своєю працею». А чого досяг ти, рядовий киянин, що сидить без води, світла, тепла і газу в будинку, збудованому Київміськстором? Іпотеку вже виплатив? А за кордон тобі якщо і світить, то вплав через Тису, під загрозою кримінальної справи. Ти ж не боєць «Батальйону Відень», хоч би рядовий.