Юрій Сиротюк: "Україна - єдина країна в світі, яка здатна 8 років чинити опір Росії і не здатись."

19 лютого, в Києві, в історико-архітектурному парку "Аскольдова могила" урочисто вшанували захисників Дебальцевого, які стримували російську навалу під час Дебальцевської операції впродовж січня-лютого 2015 року.

Учасник заходу Юрій Сиротюк висловив свої думки після урочистого заходу і звернувся до українців.

"Ми з вами живемо в найпрекраснішій час для життя людини. Ми живемо в умовах, коли кожен може бути причетним до великої справи. Людина не народжується доброю, поганою, великою чи малою - справи роблять ії такою. Сьогодні ми вшановуємо хлопців, які героїчно загинули під Дебальцево. І я думаю, що бурятів і удмуртів не менше лягло під Дебальцево. Це була не легка прогулянка для росіян 7 років тому. І коли зараз розказують, що через день, через два росіяни будуть  в Києві, я думаю що та перша хвиля росіян, яка стоїть на кордоні, ляже першою зразу. 140 тисяч як мінімум трун цих братських могил поїдуть в Україну здобрювати наш чорнозем.

Сьогодні є дві новини для українців. Одна така яка є, а друга дуже хороша.

Нам не уникнути війни з Росією. Вона триває 8 років. Нам не уникнути великої війни з Росією, тому що може бути або вільна Україна, або імперська Росія. Мирно дві ці субстанції на одному просторі існувати не можуть. І цю новину треба сприйняти з даністю. Треба зрозуміти і запам'ятати, що Україна - єдина країна в світі, яка здатна 8 років чинити опір Росії і не здатись. Згадайте. Скільки років Наполеон воював з Росією? Скільки років Гітлер воював з Росією, з "Советским" Союзом? І скільки ми воюємо?

І тому хороша новина - Росія ніколи зброєю не перемагала Україну. Ніколи в історії. Росія перемагала Переяславами, Росія перемагала зрадами, Росія перемагала договорняками, але ніколи у відкритому бою....

Треба дуже належне і спокійно до цього ставитися. Ми вже зачекалися російських гостей. Український чорнозем зачекався їх. Нам потрібен метал чорний і кольоровий. І ми ласкаво просимо до пекла. Російські матері, жінки і їхні діти мають пам'ятати, що той російський солдат, який перейде лінію зіткнення зараз, вже ніколи не повернеться. І так само мають запам'ятати, що вони вмруть як собаки.

Хлопці, які загинули під Дебальцево - їх будуть пам'ятати все життя. Хлопці, які загинули під Крутами - їх будуть пам'ятати тисячоліттями. Марко Паславський, який приїхав з Америки, загинув під Іловайськом і тут похований - його будуть пам'ятати вічно. А ті свинособаки, які перейдуть український кордон, помруть і на другий день про них забудуть." - зокрема сказав він.

Більше про вшанування героїв читайте за посиланням: