Управляти країною з мобільного? А чому б і ні?

За 28 років незалежності в Україні було багато подій, змін та реформ успішність яких можна пояснити як завгодно, але всі вони якимось чином не приводили до того, що громадськість отримувала право впливати на управління країною.

Громадськість взагалі не відчувала, що вона має якесь відношення до політики. І лише раз на 4-5 років, під час чергових виборів, її думку використовували для заміни прізвищ людей які очолюватимуть країну та її уряд.

Одні й ті самі люди, одні й ті самі прізвища роками "управляли" країною збагачуючись, під час того як країну лихоманило, її потужна промисловість розвалилась, і навіть за відсутності ринку землі, вся вона виявилась вже якимось дивним чином розподілена.

28 років ми всіляко намагались змінити щось в країні, перемішуючи як карти в колоді одні й ті самі обличчя, які змінюючи посади не змінювали вектор своїх дій.

28 років ми були впевнені, що ми здатні змінити цю ситуацію обравши нові обличчя, але...

Ми і сьогодні не маємо можливості заявити, що громадськість може впливати на політику, що громадськість долучена до процесів прийняття рішень і радше навіть можна сказати, що громадськість відлучена від політики.

Чому?

Тому, якою б не була дієвою та впливовою людина вона не зможе самостійно змінити систему яку вона очолить!

Дуже хибною є думка, що для того щоб щось змінити в нашому суспільстві, необхідно тільки змінити владну верхівку.

Для того щоб в Україні розпочались зміни необхідно змінити систему управління державою!

Саме так! Для того щоб подолати корупційну систему зовсім не треба створювати ще один антикорупційний орган - необхідно змінити систему управління країною!

Змінити ставлення до відповідальності, змінити принципи ініціювання, вироблення та прийняття рішень!

Необхідно долучити громадськість до процесу прийняття рішень! Надати громадянам можливість, не входячи у владні кабінети долучатись до управління країною!

Треба запровадити максимально відкриту та прозору систему прийняття рішень!

Систему обміну думками та пропозиціями не з олігархами, а з громадянами які за Конституцією є єдиними носіями влади в Україні!

Треба розробити надійну, зручну, прозору та гнучку сучасну систему, яка би дозволяла:

  • почути кожного;
  • ініціювати важливе для суспільства питання, консультацію, петицію і навіть референдум;
  • адресно направити звернення держслужбовцю;
  • підтримати важливу ініціативу;
  • отримати зворотний зв'язок;
  • отримати інформацію про всі події, консультації та заходи до яких громадянин є дотичним; 
  • надати оцінку роботи держслужбовця!

І це все в рамках однієї програми, одного мобільного додатку!

Думаєте зробити такий додаток неможливо? Що це все фантастика? Що немає у суспільства запиту, а уряду бажання робити такий продукт?

А ось і ні!

Громадська організація "Укрмедіа" вже другий рік вибудовує рішення яке вже в найближчому майбутньому кожному з нас долучитись до управління країною через мобільний телефон!

Якщо вам також не байдужа доля України! 

Якщо ви також мрієте перетворювати нашу Україну на нову, високотехнологічну незалежну та заможну європейську країну - долучайтесь до нашого проекту!

Спільно переможемо!

Дивіться також