Європейський парламент закликає Україну ефективно боротися з незаконною вирубкою

11 лютого 2021 року  Європейський парламент прийняв резолюцію про імплементацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною. В якій висловився на підтримку стратегії державної екологічної політики до 2030 року, національного плану поводження з відходами, законів про оцінку впливу на довкілля, стратегічну екологічну оцінку та законів, прийнятих у галузі кліматичної політики. Водночас закликав ефективно боротися з незаконними рубками, а також вжити заходів для припинення екологічної шкоди, заподіяної незаконною та нежиттєздатною експлуатацією природних ресурсів. 

Зокрема, у параграфі 122 Європарламент: 

  • закликає Україну ефективно боротися з незаконними рубками відповідно до стандартів сталого управління лісовим господарством та охорони навколишнього середовища та вжити заходів для припинення екологічної шкоди, заподіяної незаконною та нежиттєздатною експлуатацією природних ресурсів (йдеться про незаконні вирубки в Карпатах, незаконний проект будівництва курорту Свидовець, видобуток бурштину);
  • заохочує інвестувати в екологічно безпечну та стійку туристичну інфраструктуру та запобігати майбутнім проектам що заподіюють шкоду навколишньому середовищу та покращувати контроль, прозорість та проведення оцінок впливу на довкілля та належну перевірку; 
  • закликає забезпечити відкритий та зручний доступ до екологічної інформації; 
  • заохочує розширити заповідні території та пришвидшити реалізацію національного плану зменшення викидів основних забруднювачів великих спалювальних установок.

"Звіт Європейського парламенту показує, що незаконні рубки лісу – болюча тема не тільки для громадян, громадських активістів, а і для всіх тих хто має справу із захистом та розвитком лісів, боротьбою зі зміною клімату, сталим розвитком суспільства. У ситуації, що склалась із незаконними рубками потрібне не тільки покращення ефективності правозастосування, хоча воно є основним, але й комплексне реформування і оновлення процесів роботи у галузі", - говорить очільник ГО “ЛІіС” Дмитро Карабчук.