ПРАВИЙ СЕКТОР

Національно-визвольний рух "Правий сектор" – українська військово-політична сила нового формату, що ставить собі за мету здобуття і побудову Української Самостійної Соборної Держави.

Команда

Опис

Національно-визвольний рух "Правий сектор" – українська військово-політична сила нового формату, що ставить собі за мету здобуття і побудову Української Самостійної Соборної Держави – національної держави українців. Об'єднує у своїй структурі 3 сегменти (структурні складові): Добровольчий Український Корпус "Правий сектор", Політичну Партію "Правий сектор", Організацію "Права молодь". Актуальними завданнями НВР "Правий сектор" є звільнення України з-під зовнішньої кремлівської та внутрішньої кланово-олігархічної окупації. Рух керується Програмою національного визволення та державотворення.

Ідеологія. Український націоналізм.

Провід. Андрій Стемпіцький,  Андрій Тарасенко, Василь Лабайчук, Олександр Сачко, Дмитро Коцюбайло, Володимир Вій.

Провід Національно Визвольного Руху «Правий сектор» є найвищим керівним органом Руху в період між Конференціями.

Основними завданнями Проводу є:

  • втілення в життя стратегічних рішень Конференції;
  • прийняття рішень в тактичній площині військової та громадсько-політичної боротьби;
  • донесення цих рішень до членства НВР «Правий сектор» та до всієї Української Нації, а також контроль за виконанням даних рішень;
  • збереження єдності всього членства Руху та монолітності структури НВР «Правий сектор».

Провід обирається на Конференції НВР «Правий сектор», терміном на два роки.

Члени Проводу НВР «Правий сектор» не можуть бути депутатами Верховної Ради, місцевих рад, або державними службовцями будь-яких рівнів.

Історія створення. Рух зародився на початку подій Майдану 28 листопада 2013 року як спілка правих організацій і окремих активістів за ініціативи Всеукраїнської Організації "Тризуб" ім. С.Бандери. Новостворений рух відразу оголосив про націоналістичний характер свого об'єднання та свої задачі в рамках Майдану: негайне усунення антинародної влади президента В.Януковича і звільнення політв'язнів-патріотів. Правосекторівці критикували ліберальних лідерів Майдану через їх поступливість Януковичу, через переорієнтацію учасників протесту з боротьби за справедливу державу на боротьбу передусім за Євросоюз та, головне, через наївний пацифізм, який не давав жодних результатів. "Правий сектор" виконав роль рушія повстання, унаслідок чого Янукович із ганьбою втік з України. Майдан став народним повстанням, однак Національна революція здійснена не була – у країні не відбулися національно-революційні перетворення. Таким чином перед українцями і нашою силою постали нові виклики: агресія Кремля, який скористався нестійкою ситуацією та окупував Крим і частину Донбасу; а також прихід на крові Майдану влади олігарха П.Порошенка, яка вже у постмайданний період проявила свою ворожу нації сутність. Це все змусило рух "Правий сектор" оновити свої завдання та продовжити боротьбу в інших формах.

Добровольчий Український Корпус "Правий сектор" (військовий сегмент руху) бере активну участь у Визвольній війни на Донбасі та бореться з підривними силами ворога в тилу, ставлячи перед собою завдання звільнення всіх українських земель від російської окупації.

Політична Партія "Правий сектор" (громадсько-політичний сегмент руху) веде насамперед "вуличну політику". Провадить агітацію за рятівні для України ідеї, протидіє внутрішньо-окупаційній системі та будь-яким антиукраїнським проявам усіма на даний час доцільними методами, а також підтримує фронт.

Права Молодь (молодіжний сегмент руху) дає українському юнацтву можливості для активізму і самовдосконалення. Являє собою кузню кадрів для інших сегментів Національно-визвольного руху. Із 21-го року члени ПМ визначаються з вибором подальшої діяльності.

Слогани і гасла.

Сила, яка захищає!

Народжені Майданом! Загартовані війною!

За Українську Самостійну Соборну Державу! (За УССД!)

Прапор. Складові: тризуб з мечем (або "бойовий тризуб") - історичний символ Організації Українських Націоналістів під проводом Є.Коновальця, яку ми шануємо як великого попередника; назва Руху з відтінком традиційної кирилиці - відсил до українського коріння - культури Києворуської Держави; червоно-чорний прапор - знамено українського націоналізму, кольори якого є звичаєвими кольорами для українців, першопочатково - прапор бандерівської ОУН, яка для ПС є величним прикладом Ідеї та Чину. Наше переконання: тільки червоно-чорний прапор боротьби приведе нас під синьо-жовтий стяг свободи!

Статті

Що означає червоно-чорний прапор?
Война Путина против украинцев — ведет к краху России
Історія добровольця "Правого сектору" із Криму
День Побєди. 22 червня та 8-9 травня.
Сучасні виклики світу та воєнна доктрина України